Databáze nebezpečných výrobků

Warm King elektrická termoláhev "Borsa Elettrica dell'acqua calda"

Hlášení RAPEX 5/2015

Elektrická termoláhev ve tvaru plyšového psa. Kapacita 1,6 litru, nastavitelný termostat, 600W-230V-50HZ. Dodává se v kartonové krabici s obrázkem výrobku.

Typ výrobku KLN-02 WK-02
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Popálení, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Voda je ohřívána elektrodami, které by se mohly dostat do kontaktu s unikající vodou. Konektor zařízení má nesprávnou izolaci a síťový kabel nemá pro bezpečné použití správné rozměry. Láhem vy mohla při nadměrném tlaku prasknout a způsobit popáleniny. Kryt by mohl být považován za hračku.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Čárový kód 8 201168 131229
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno. 

Datum publikace 11.02.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit