Databáze nebezpečných výrobků

Elektrická ruční dobíjecí svítilna JY SURET

Přenosná dobíjecí svítilna z černého plastu je vybavena dvěma světelnými LED zdroji – v reflektoru a na boku, a má výsuvné teleskopické síťové kolíky pro připojení do zásuvky 110 V-250 V. Hlava svítilny je připojena k tělu snadno šroubovatelným závitem a také reflektor se světelným zdrojem je k hlavě svítilny připojen snadno šroubovatelným závitem. Výrobek je prodáván v průhledném plastovém obalu podloženém lepenkou s potiskem. Na obou stranách lepenky jsou uvedeny mimo jiné následující nápisy: RECHEARGABLE LED TORCH, JY SURET, JY-2899, MADE IN CHINA, 110 V-250 V. Dále je na ní přilepen štítek s označením ᴄϵ v předepsaném provedení, na němž jsou nečitelné informace v češtině a tyto nápisy: BATERKY, ITEM NO: TN21806, VÝROBCE: Čína, DOVOZCE: ČR, DOVOZCE: TN-DAŘKY-CZ, PRAHA 4, EAN 8418868218062.

Typ výrobku JY-8299
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Odborným posouzením bylo zjištěno, že rozteč a rozměry síťových kolíků nevyhovují příslušné české technické normě. Při případném použití svítilny s nevhodným síťovým adaptorem tak hrozí uživateli úraz elektrickým proudem – dotykem s neolisovanou částí kolíku. Také uvnitř svítilny se nacházejí části s nedostatečnou izolací, proto i při dobíjení svítilny s odkrytým vnitřkem může v případě narušení izolace dojít k úrazu elektrickým proudem.

Země původu Čína
Čárový kód 8418868218062
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Česká obchodní inspekce nařídila kontrolované osobě zákaz distribuce dobíjecí svítilny JY SURET, model JY-8299, a její stažení z distribuce. Následně byl tento výrobek jako nebezpečný notifikován v databázi RAPEX  č. A11/0010/16.

Datum publikace 18.04.2016
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit