Databáze nebezpečných výrobků

YONG HENG Elektrická konvice

Hlášení RAPEX 7/2011
Konvice je vyrobena z nerezu, 10,5 cm v průměru a 8,5 cm vysoká. Ve spodní části je černá plastová opěra na usazení do správné polohy. Tato podpěra obsahuje topná tělesa, která jsou od plastu oddělená kovovým kruhem. Konvice se upevňuje na plastovou podložku pomocí středového dílu o průměru 10 mm. Přívodní kabel je připojen ke spodní části plastové podložky. Výrobek je zabalen v bílé kartonové krabici.

Typ výrobku GB 04706.1-1998
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem z těchto důvodů: nesprávná izolace vinutí, přívodní kabel se může podložkou přeříznout nebo zlomit, což by způsobilo zkrat, malý kabel uvnitř plastového krytu není dobře upevněn, svár s přívodním kabelem je malého průměru.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60335.
Čárový kód 6949579000056
Země záchytu Ohlašující: Rumunsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zakázaly prodej.
Datum publikace 16.02.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit