Databáze nebezpečných výrobků

Home Master elastické popruhy

Hlášení RAPEX 50/2013

Tři elastické popruhy dlouhé 98 cm pokryté modrým, červeným a zeleným vláknem, na jejichž koncích jsou černé háky ocelového vzhledu. Dodává se v průhledném blistru s kartonovým štítkem.

Typ výrobku Ref. 01318
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Popruhy pod tahem mohou prasknout. Pokud se hák uvolní, může zranit uživatele nebo způsobit pád zavazadla, což může vést k nehodě.
Štítek navíc nevyhovuje požadavkům.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající  normy BS AU 258.

Čárový kód 8435202013183
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 31.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit