Databáze nebezpečných výrobků

DIGESMAN elastické popruhy na zavazadla "Pulpos ( bungee corde, corde élastique)"

Hlášení RAPEX 43/2013

Dva 52 cm dlouhé elastické popruhy s růžovým povrchem a kovovými háky na koncích. Zabaleno v plastovém blistru. Čtyři háky jsou uvnitř blistru a zbytek popruhů vyčnívá ven z obalu.

Typ výrobku Model č.:DRFY06105,"OCTOPUS"
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Kovové háky se mohou pod tahem oddělit a zranit uživatele nebo osoby v okolí. Štítek navíc nesplňuje požadavky týkající se bezpečnostních varování a návodu k použití.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné normy BS AU 258.

Čárový kód 843339206152
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 08.11.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit