Databáze nebezpečných výrobků

MUNCHINA elastické popruhy na zavazadla "Cuerda pulpo"

Hlášení RAPEX 42/2013

Tři válcové elastické popruhy (modrý, červený a zelený) s černými kovovými háky na obou koncích. Zabaleno v plastovém blistru se značením na modré horní části.

Typ výrobku model č. 73979 'Octopus', 3 ks, 0,8 m
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Injuries

Výrobek představuje nebezpečí zranění uživatele, protože se popruhy mohou vytrhnout z háků, když jsou pod tahem, což by mohlo způsobit vymrštění a zranění osob v okolí.

Země původu Čína
Rozpor s

 Výrobek nesplňuje požadavky příslušné normy BS AU 258.

Čárový kód 8435322739734
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 03.11.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit