Databáze nebezpečných výrobků

Happy home elastické popruhy na zavazadla "Cuerda Elástica"

Hlášení RAPEX 2/2014

Elastické popruhy s háky na koncích. Popruhy jsou dlouhé 180 cm. Zabaleny jsou v průhledném sáčku s kartonem s nápisem "Happy Hogar, Cuerda Elástica, 180cm".

Typ výrobku Ref.č. 91235
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Háky se od elastických popruhů mohou oddělit, což může způsobit zranění uživatele nebo pád zavazadel. Značení a návod navíc nejsou dostatečné.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající  normy BS AU 258.

Čárový kód 8435207612350
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 20.01.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit