Databáze nebezpečných výrobků

TIGER elastické popruhy na zavazadla "3 Bagage - remme"

Hlášení RAPEX 16/2014

Elastické popruhy v průhledném sáčku s kartonem označeným počtem popruhů, referenčním číslem, čárovým kódem, informacemi o výrobci a webovou stránkou.

Typ výrobku zboží č.: 1300075 (63888)
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Hák se může snadno zdeformovat a uvolnit, což by mohlo vést ke zranění uživatele. Značení a návod k použití navíc nejsou dostatečné.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající  normy BS AU 258.

Čárový kód 0200013000756
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 26.04.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit