Databáze nebezpečných výrobků

eLaine Panenky

Hlášení RAPEX 52/2010
1. Panenka vysoká 30,2 cm s dlouhými světle žlutými syntetickými vlasy. Panenka je vyrobená z měkkého plastu s namalovanýma očima a rty. Je oblečena v dlouhých růžových šatech s úzkými ramínky, ozdobených stříbrnou syntetickou krajkou. Panenka se prodává v kartonové krabici s obrázky. 2. 4,28 vysoká panenka s dlouhými světle žlutými syntetickými vlasy svázanými na temeni a ozdobenými stočeným copem. Panenka je vyrobená z měkkého plastu s namalovanýma očima a rty, oblečená v červené sukni po kolena ozdobené syntetickou krajkou a v růžové pletené halence bez rukávů s bílým límečkem. Panenka má také světle růžové boty na podpatku.

Typ výrobku 1. 38229 (The Diamond Castle); 2. 38207
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí z těchto důvodů: - jedna panenka obsahuje 15,89% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP), druhá panenka obsahuje 13,60% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP).
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte.
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení zboží z trhu.
Datum publikace 28.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit