Databáze nebezpečných výrobků

Eitech GmbH / Elfi Toys / Schommel Houpačka - Zvířecí houpačka - žirafa nebo drak

Hlášení RAPEX 7/2010
Houpačka pro malé děti. Vyrobená ze dřeva s hlavou vypadající jako zvíře: žirafa nebo drak. Na hlavě jsou upevněny rukojeti. Houpačka má popruh pro zajištění dítěte do sedačky. Hmotnost hračky je přibližně 2,2 kg.

Typ výrobku Dřevěná dětská houpačka. Č. 701531
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Houpačka představuje riziko poranění hlavy u dětí, protože rázová síla ze švihu je příliš vysoká (naměřené zrychlení bylo 220 g, zatímco požadavek EN 71-8 je, že by mělo být nižší než 50 g).
Země původu Nizozemsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje dovozcem.
Datum publikace 16.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit