Databáze nebezpečných výrobků

EDY Dvoudílná dětská souprava

Hlášení RAPEX 9/2011
Dvoudílná souprava určená pro děti do 12 měsíců, skládající se z kabátku a kalhot z bavlny. Kabátek má zip a kapuci. Kapuce obsahuje volné stahovací šňůrky délky 85 cm s uzlíky na koncích. Na spodním okraji kabátku jsou také šňůrky délky 90 cm s plastovými kolíky na koncích. Velikost výrobku je 24.

Typ výrobku model 21
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí uškrcení, protože obsahuje u krku a u pasu stahovací šňůrky s plastovými kolíky a uzlíky na koncích.
Země původu Rumunsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.
Země záchytu Ohlašující: Rumunsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení zboží z trhu.
Datum publikace 02.03.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit