Databáze nebezpečných výrobků

Best Choice Duhové pastelky "Regenbogen Buntstifte"

Hlášení RAPEX 37/2012

Silné pastelky s jasně barevným povrchem (červená/žlutá/zelená, mramorový vzor) a s barevnou tuhou (červená/žlutá/modrá/bílá). Zápach: obvyklý.

Typ výrobku zboží č. 43292
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Pastelky představují chemické nebezpečí, protože jsou potaženy plastovým filmem z PVC, který obsahuje 3,7 hmotnostních procent di-(2-etylhexyl)ftalátu (DEHP).

Země původu Čína
Rozpor s

Pastelky představují chemické nebezpečí, protože jsou potaženy plastovým filmem z PVC, který obsahuje 3,7 hmotnostních procent di-(2-etylhexyl)ftalátu (DEHP).

Čárový kód 4326470432926
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 02.10.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit