Databáze nebezpečných výrobků

Småfolk Držák na šidítko (dudlík)

Hlášení RAPEX 20/2011

Textilní držák na šidítko potištěný jablky v barvě lila, červené nebo zelené. Šidítko se připevňuje na stuhu se suchým zipem na konci. K oděvu je držák připevňuje zelenou kovovou sponou. Na pásku je nápis “Småfolk”.

Typ výrobku Model 981-03
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení a zranění, protože je pásek příliš dlouhý a může se utvořit smyčka. Navíc se mohou v určitých částech výrobku zachytit dětské prsty.

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 12586.

Země záchytu Ohlašující: Dánsko, Další: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Výrobce dobrovolně svolal zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 22.05.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit