Databáze nebezpečných výrobků

Sindibaba držák dudlíku

Hlášení RAPEX 13/2019

Šedý háčkovaný držák na dudlík s motivem lišky. Volný silikonový kroužek může být přidán k držáku dudlíku v případě potřeby. Upevňovací spona obsahuje kulatou dřevěnou část / dekoraci. Držák dudlíku je připevněn ke kartonu.

Typ výrobku Č. 12348 a 095130-140
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení
Nebezpečí

Volný silikonový kroužek je příliš malý a dřevěná část upevňovací spony se snadno rozlomí na malé části. Dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se.

Země původu Německo
Rozpor s

Výrobek neodpovídá požadavkům evropské normy 12586,

Čárový kód 4057586123483; šarže SA8801
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvedení na trh již naskladněných výrobků (dovozce).

Datum publikace 17.04.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit