Databáze nebezpečných výrobků

Miomare Držadlo do koupelny - Grab Handle

Hlášení RAPEX 49/2010
Držadlo, které se připevňuje k dlaždičkám v koupelně pomocí přísavných kloboučků, aby pomohlo lidem dostat se z vany. Celková délka: cca 40,5 cm, délka držadla: cca 12 cm, přísavné kloboučky: cca 9 cm. Materiál: ABS plast.

Kategorie Domácnost - Ostatní
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože se držadlo nepřipevní dostatečně k dlaždičkám a mohlo by se uvolnit, což by mohlo vést k uklouznutí a pádu zpět do vany.
Již vzniklé úrazy Byla zaznamenána jedna nehoda uklouznutí v koupelně.
Země původu Čína
Čárový kód 4032611164655
Země záchytu Ohlašující: Irsko, Další: Španělsko, Velká Británie, Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné svolání zboží od spotřebitelů a ukončení prodeje.
Datum publikace 07.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit