Databáze nebezpečných výrobků

InSinkErator / Teka drtič odpadů "Insinkerator Teka: TR50.3+"

Hlášení RAPEX 24/2015

Drtič odpadů, který se zapíná tlakem vzduch prostřednictvím tlačítka namontovaného na dřezu. Toto tlačítko je připojeno k aktivátoru vzduchového tlaku na dně drtiče odpadů. Svolání se týká drtičů aktivovaných tlakem vzduchu a netýká se drtičů s vypínačem na zdi.

Výrobky se prodávaly mezi listopadem 2012 a lednem 2015 (kódy data výroby: N12, N13, N14, N1501, N1502, N1503).

Typ výrobku InSinkErator: 45+A/S, 50+, 55+, 60+, 65+, Vogue, Vogue Upgrade, Reuge, Reuge Upgrade.
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Požár
Nebezpečí

Pokud není jednotka drtiče správně nainstalována nebo pokud je vzduchový vypínač poškozen, může kontakt mikrovypínače s vodou způsobit výboj, který může zapálit plastovou základnu a způsobit požár.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: jiná.

Datum publikace 23.06.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Václav Bufka 24.6.2015 07:37

    Dobrý den. Stejný drtič mám doma (55) . Chtěl jsem se touto cestou zeptat, jestli se to týká i tlakového pneumatického vypínače umístěného mimo drtič. Poslal bych foto vypínače, ale bohužel to nejde.
    Děkuji

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit