Databáze nebezpečných výrobků

DRF světelný řetěz LUCI DI NATALE 380 LED 30M

Hlášení RAPEX 11/2020

Výrobek se skládá ze světelného řetězu s 372 nevyměnitelnými LED žárovkami a odpojitelné blikající jednotky značky HF (GP-SW2900C0209-IP44).

Typ výrobku 59231, 59232
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Popálení, požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Kabel není řádně ukotven a je příliš úzký. Přístupné dráty nemají dostatečnou izolaci. Uspořádání rozšiřující zásuvky umožňuje jednopólové zasunutí zástrčky. Výrobek není chráněn proti pronikání vlhkosti, ale je doporučený pro venkovní užití. Kabel se může přehřát, což může způsobit popáleniny nebo požár. Do výrobku může proniknout voda nebo se uživatel může dotknout částí pod napětím, což může vést k úrazu elektrickým proudem.
 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a příslušné evropské normy EN 60598.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zamítnutí dovozu zboží na hranicích (dovozce).

Datum publikace 15.03.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit