Databáze nebezpečných výrobků

Dřevěný vláček

Hlášení RAPEX 3/2011
Dřevěný vláček, skládající se z lokomotivy a čtyř vagonů, každý cca 65 mm dlouhý. Je vyroben ze dřeva lakovaného bezbarvým lakem, s koly barvenými načerveno. Vagony obsahují stavební kostky různých tvarů (válce, kvádry, krychle a trojúhelníky).

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože válcové stavební kostky zcela projdou válcem pro testování malých částí a děti by je mohly spolknout. Navíc se mohou zlomit osy koleček a uvolněná kolečka také projdou válcem pro testování malých částí.
Země původu Rakousko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 9006369800689
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení zboží z trhu. Úřady zakázaly prodej.
Datum publikace 19.01.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit