Databáze nebezpečných výrobků

Dřevěné puzzle

dřevěné puzzle

Hračka je vyrobená jako dřevěná skládačka s obrázkem lišky. Liška je složená z 10 ks dílů a 1 ks dílu s nápisem Fox. Výrobek je zabalený v průsvitném celofánovém obalu. Na nalepené etiketě je uvedeno: Puzzle Item NO: 40969 a označení CE.

Typ výrobku ITEM NO: 40969
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zadušení
Nebezpečí

Kromě základní desky, hlavy, vrchního a spodního dílu trupu, všechny ostatní díly hračky úplně zapadly do válce na malé části. Pokud má hračka charakter jednoduché skládačky určené pro děti do 3 let, malé části představují pro tyto děti riziko zadušení.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se v kontrolované prodejně nebezpečný výrobek už nenacházel, prodávajícím byl stažen z prodeje. Prodávajícímu byly uloženy závazné pokyny zamezit prodej nebezpečného výrobku a informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku formou oznámení na viditelném místě a o možnosti jeho vrácení. Případ je dále v šetření až k hospodářskému subjektu, který je zodpovědný za uvedení nebezpečného výrobku na trh SR, případně k jeho distributorovi. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud si tuto hračku zakoupili, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat malým dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 03.10.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit