Databáze nebezpečných výrobků

Twister Dřevěné odrážedlo

Hlášení RAPEX 18/2010
Dřevěné odrážedlo pro děti od 2 let věku s červeným sedadlem a modrým textilním potahem. Kola jsou naplněná vzduchem a jsou dodávána s kryty ventilů. Rukojeť má kulaté dřevěné míčky na koncích. Na obalu je nápis "Drevene behaci kolo".

Typ výrobku 31.50.20.0
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu, protože prsty dětí se mohou zachytit a skřípnout mezi přední vidlicí a rámem. Kromě toho jsou kryty ventilů malé části a lze je snadno oddělit.
Země původu Německo
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje dovozcem.
Datum publikace 04.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Jiří Čapek 12.2.2013 15:23

  jo, tohle báječné odrážedlo doma máme. a naši dva kluci se díky němu velmi brzy naučili na kole. na odrážedlo vsedali kolem 2. roku věku; celkem rychle se naučili rovnováze, drželi krok s dospělými chodci; a ve 4 letech při přechodu na kolo nepotřebovali žádné nesmysly typu balančních koleček, na kolo prostě sedli a za půl hodiny asistence dospělého zvládli šlapání a za dvě hodiny po zvládnutí bezpečného brždění se stali celkem zručnými cyklisty.
  nedám na tohle odrážedlo dopustit a považuji jeho stažení a výtky proti němu za naprostou kravinu. že má malé části? čepičky ventilků... to bychom museli děti vyřadit z volné přírody, neb by se mohly nedej Bože potkat s kamínkem, zrním, plody... přijde mi to jako hra na Šípkovou Růženku... a že si může skřípnout prstíček do skuliny mezi rámem a vidlicí? no, to je asi lepší sedět doma, protože z takového odrážedla děti dokonce někdy i padají, to si pak mohou i odřít kolínka, ručičky, ba i bradičku... mé děti se nikdy neskříply, zato se ten první jednou pořádně vymlel, když to nekontolovaně poslal po travnatém svahu a drn ho vyhodil ze stopy. od bezpečnosti nejen nad "malými částmi" jsou tu přece dospělí!
  oba mí synové i syn kamarádů tohle odrážedlo milovali, pohyb byl pro ně skutečnou radostí a dospělým s dětmi se pohyb ve městě neuvěřitelně zrychlil, byl konec s čekáním na batole, to proplulo bravurně po chodníku kolem a zastavilo se na obrubníku, aby počkalo na asistovaný přechod vozovky; na výletech i v terénu to bylo velmi podobné, žádné kňourání, přemlouvání k pochodu...
  a design je taky v pořádku. dodnes si pamatuju obdivnou poznámku z hloučku asi dvanáctiletých školáků: "týjo, hele, kroska! a dřevěná!"
  odrážedla obecně jsou skvělá věc. z dětí udělají cyklisty o hodně dřív naž jsme na kolo vsedali my.
  s přáním selského rozumu
  jiří čapek

  reagovat

  R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit