Databáze nebezpečných výrobků

Dřevěná tahací housenka

Hračka je vyrobená jako dřevěná hračka na tahání ve tvaru housenky na kolečkách. Jednotlivé části housenky jsou spojené lepením - hlava, tykadla, kolečka na osách. Jednotlivé části těla jsou spojené pomocí gumiček. Hračka je balená v plastovém sáčku s papírovým štítkem, na kterém se nachází: ITEM NO: ZY-4358, EAN: 6912080843580 a označení CE.

Typ výrobku ITEM NO: ZY-4358
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Uškrcení, zadušení
Nebezpečí

Při zkoušce v tahu se silou menší než 90 N z hlavy hračky oddělilo pravé tykadlo a úplně zapadlo do válce na malé části. Šňůry a řetězy s volným koncem na hračkách na tahání, určených pro děti do 36 měsíců, nesmí mít volnou délku přesahující 800 mm, přičemž volná šňůra předmětné hračky má se zátěží i bez něj délku přesahující povolenou hranici. Pokud bereme v úvahu běžné a předvídatelné chování malých dětí vkládat často věci do úst, představuje předmětná hračka pro tyto děti riziko zadušení a při omotání šňůry okolo krku během hry i riziko zaškrcení.

Země původu Čína
Čárový kód 6912080843580
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se uvedený nebezpečný výrobek už nenacházel v nabídce. Prodávajícímu byly uložené závazné pokyny: zamezit prodej nebezpečného výrobku a informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku formou oznámení na viditelném místě a o možnosti jeho vrácení. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud mají tuto hračku, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat malým dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 11.07.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit