Databáze nebezpečných výrobků

Biltema dřevěná skládačka "Fiskepussel"

Hlášení RAPEX 35/2015

Plochá dřevěná skládačka (9 dílků) s magnetickým rybářským prutem. Dílky se zvedají pomocí prutu s magnetem na konci. Na skládačce je obrázek vodního světa. Velikost: 30 cm x 22 cm.

Typ výrobku zboží č. 85-7820
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Plastový sáček obalu je příliš tenký, a pokud si s ním dítě hraje, může zároveň zakrýt ústa i nos a hrozí udušení. Plastový dílek na konci prutu lze snadno oddělit , a z tohoto důvodu hrozí také udušení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 04.09.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit