Databáze nebezpečných výrobků

dřevěná palanda "Emily"

Hlášení RAPEX 20/2015

Masívní dřevěná palanda s vertikálními a horizontálními lištami. K dostání v provedení borovice, bílá, růžová nebo modrá. Může se dodávat s matracemi a úložným prostorem pod postelí.

Kategorie Děti - Nábytek
Riziko Zranění
Nebezpečí

Prostor mezi vertikálními tyčkami u obou čel postele je příliš velký, aby si mezi ně dítě mohlo vložit hlavu, která zde může uvíznout.

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 747.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: dočasný zákaz dodávání, nabízení a vystavování zboží.

Datum publikace 22.05.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit