Databáze nebezpečných výrobků

Dřevěná ohrádka "Foldable Wooden Baby Playpen"

Hlášení RAPEX 7/2016

Šestihranná ohrádka s vrátky a šesti dřevěnými diskovými nohami, bez základny. Dodává se rozmontovaná v kartonové krabici o rozměrech 94x19x70,5 cm.

Typ výrobku KMSWBP-6
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Když se otevřou vrátka, vzniknou v horní části vrátek mezery a na základně vrátek otvory, do kterých by si dítě mohlo vložit prsty a hrozí zachycení mezi pohyblivými částmi.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 12227.

Čárový kód I037980
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 28.02.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit