Databáze nebezpečných výrobků

DOMESTIX Ethanol pro bezprůchodová kamna/krby "ETHANOL"

Hlášení RAPEX 27/2016

Organický ethanol v průhledné plastové lahvi o objemu 2 litry s červeným plastovým víčkem. Na zadní straně štítku je sériové číslo, návod k použití, bezpečnostní informace, piktogramy nebezpečí a jméno společnosti.

Typ výrobku série 160108, 155115 a P043
Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické, požár
Nebezpečí

Když se láhev převrhne, může unikat tekutina kvůli problému s upevněním víčka. To by mohlo vést k poškození očí, protože je výrobek klasifikován jako dráždivy pro oči, a k požáru, protože se jedná o vznětlivou tekutinu.

Země původu Belgie
Rozpor s


Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o klasifikaci, balení a označování látek a směsí (CLP).

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (distributor).

Datum publikace 08.07.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit