Databáze nebezpečných výrobků

Doktorská sada

Hračka sa skladá z viacerých častí napodobňujúcich výrobky, ktoré sa používajú pri ošetrovaní a starostlivosti o pacientov. Zabalené sú do priesvitného plastového kufríka s držiakom a na kufríku je uvedený názov Doctors play set a označenie CE.

Typ výrobku Item No: 4917843
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, zdravotní
Nebezpečí

V plastovom materiáli, z ktorého je zhotovená časť hračky predstavujúca fonendoskop, bolo zistené nadlimitné množstvo ftalátov, konkrétne bis(2-etylhexyl) ftalátu a dibutyl ftalátu.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si túto hračku zakúpili, aby ju vo vlastnom záujme prestali dávať deťom na hranie. Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku.

Datum publikace 07.05.2012
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Svoboda 14.5.2012 11:38

    Nejsem si jist, zda má dcera totožnou od stejného výrobce, ale je to hodně podobné, ale musím podotknout, že to je strašný šmejd, ze kterého odpadávají menší čáasti apod., ale dcera je už větší, takže nehrozí žádné nebezpečí. Kdyby si s tím tak ráda nehrála, tak to bylo dávno v tříděném odpadu. Přeji pěkný den!

    reagovat

    R R

Přihlásit