Databáze nebezpečných výrobků

Opel Dodávka - Movano

Hlášení RAPEX 50/2010
Dodávka

Typ výrobku Movano
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění z těchto důvodů: 1. Spona bezpečnostního pásu na vnější straně jednoduchého předního sedadla by mohla být nesprávně sestavená, takže by pás nemusel správně chránit v případě nehody. 2. Levý čep kola na zadní nápravě by se mohl oddálit od svého ložiska a postupně se úplně oddělit. Řidič by tak ztratil kontrolu nad vozidlem, což by mohlo vést k nehodě.
Země původu Francie
Země záchytu Ohlašující: Řecko, Další: Portugalsko, Dánsko, Slovinsko, Německo, Maďarsko, Švédsko, Polsko, Nizozemsko, Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Výrobce sjednal dobrovolnou nápravu.
Poznámka Modelový rok 2010, vozidla vyrobená ve Francii: 1. Kampaň 10-C-038: týká se pouze vozidel s jednoduchými sedadly (řidič a/nebo spolucestující). 2. Kampaň 10-C-039: týká se pouze vozidel s náhonem na přední kola.
Datum publikace 14.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit