Databáze nebezpečných výrobků

DMM otočný závěs Compact Swivel Range

Hlášení RAPEX 48/2019

Otočné tělo (obrtlík) Nexus (SW460) s poutky připevněnými na obou stranách. K dispozici ve 3 konfiguracích - kombinace jednoho malého třmenu ve tvaru D a jednoho velkého třmenu ve tvaru luku (kód výrobku SW470), dvou malých třmenů ve tvaru D (kód výrobku SW480) nebo dvou větších třmenů ve tvaru luku (kód výrobku SW490).

Typ výrobku Nexus 1 S-L (SW470), Nexus 2 S-S (SW480), Nexus 3 L-L (SW490)
Kategorie Zahrada, dílna, hobby - Stroje + nářadí
Riziko Zranění
Nebezpečí

Otočná závěs není správně sestaven a obě jeho části se mohou za určitých podmínek oddělit. Pokud k oddělení dojde při zátěži, lezec by mohl spadnout a utrpět zranění.

Země původu Velká Británie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o osobních ochranných prostředcích (od 21/04/2018 nahrazené Nařízením o osobních ochranných prostředcích) a příslušné evropské normy EN 362.

Čárový kód Sériová čísla pouze od 190790036E do 190790137E.
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (výrobce).

Poznámka

Webová stránka svolávací akce: https://dmmprofessional.com/Recall-Info/Nexus-recall-for-inspection

Datum publikace 30.11.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit