Databáze nebezpečných výrobků

Pepco Dívčí šaty

Hlášení RAPEX 52/2011

Dívčí šaty bílé barvy s potiskem růží, velikosti 98-122 cm, s růžovou dlouhou stuhou u pasu, která se zavazuje na zádech. U pasu je ozdobná textilní růže připevněná zavíracím špendlíkem.

Typ výrobku PLU 225026
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění kvůli stuze u pasu, která je příliš dlouhá a kvůli růži připevněné zavíracím špendlíkem, který lze snadno otevřít.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Čárový kód 2220002250267
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovozce zboží dobrovolně stáhnul z trhu a odstranil stuhu a růži ze šatů.

Datum publikace 09.01.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit