Databáze nebezpečných výrobků

Cat Walk dívčí plážové šaty

Hlášení RAPEX 33/2019

Dívčí tunikové plážové šaty se střapci a dlouhými stahovacími šňůrkami s volnými konci k uvázání na hrudi. Šaty jsou určené dívkám ve věku 3-4 roky.

Typ výrobku 34741-2
Kategorie Oděvy a obuv - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Zranění
Nebezpečí

Šaty mají příliš dlouhé stahovací šňůrky k uvázání vpředu na hrudi. Šňůrky během různých činností dítěte mohou někde uvíznout a způsobit zranění.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14682.

Čárový kód Unknown
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 19.08.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit