Databáze nebezpečných výrobků

BARBIE Dívčí oděv

Hlášení RAPEX 50/2010
Dívčí jednodílný oděv bez rukávů s bílým topem s červenými ramínky a tyrkysovými šortkami s červenými okraji. Přes hrudník je šedofialová květina a nápis "Have a BARBIE SUMMER". Oděv má čtyři zavazovací šňůrky, dvě u pasu (330 mm dlouhé) a 2 na hrudníku (260 mm dlouhé). Velikosti: 6 až 12 let. Výrobek není padělek.

Typ výrobku 0102061.B7001
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění kvůli stahovacím šňůrkám u pasu a na hrudníku, které mají volné konce delší než 140 mm na každé straně.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.
Čárový kód 5205620702890
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily sjednat nápravu.
Datum publikace 14.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit