Databáze nebezpečných výrobků

Grace Dívčí oblečení

Hlášení RAPEX 32/2010
Červené oblečení pro dívky ozdobené tištěnými vzory, včetně mikiny na zip s kapucí, nápis: "love baby century". Kapuce a kalhoty mají tkaničky s uzlíky a kovovými koncovkami. Velikost: 6.

Typ výrobku WZ 89229
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, udušení, poranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko uškrcení a udušení kvůli přítomnosti stahovací tkaničky s koncovkami na kapuci. Navíc je zde také riziko úrazu, protože tkanička v pase u kalhot není uchycena ani v jednom bodě.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 14682.
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 10.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit