Databáze nebezpečných výrobků

Arino Dívčí kalhoty - Dolphin

Hlášení RAPEX 31/2010
Kalhoty pro dívky ve fialové barvě. V pase kalhot je stuha s uzly a koncovkami. Nápis: "Dolphin". Kapsy jsou zdobeny drobnými ozdobami – drahokamy.

Typ výrobku AR-8150
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Zranění, udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu a udušení, protože stuha v oblasti pasu není upevněna ani na jednom místě a ozdobné kamínky a koncovky lze snadno odejmout a pozřít.
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14682.
Čárový kód 2 009111 081500
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 03.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit