Databáze nebezpečných výrobků

Kenvelo Dívčí halenka

Hlášení RAPEX 26/2011

Dívčí halenka s elastickými šňůrkami u krku. Složení: 100% bavlna. Na připevněném štítku nápis "Kenvelo" , číslo modelu, barva černá, velikost a čárový kód. Na všitém štítku je nápis "K, KIDS". Výrobek se prodává bez obalu.

Typ výrobku model č. 30100785 101 U
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení kvůli šňůrkám u krku. Šnůrky se mohou snadno zachytit do pevných předmětů, pokud se dítě pohybuje rychle.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Čárový kód 2 05 000 1 191 670
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 01.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit