Databáze nebezpečných výrobků

Spantajaparos Dívčí halenka a šaty

Hlášení RAPEX 3/2012

Čtyři oděvy. Tři jsou dívčí šaty a jeden je dívčí blůza. Všechny mají štítek s nápisem "Spantajaparos" na jedné straně a údaji o dovozci, oděvu apod. na druhé straně.

Typ výrobku 1. Gardenia Dress, model T7, velikost 2 roky 2. Girls' Blouse, model 947 Compañea Popelín C/22, velikost 3 3. Loto Dress, velikost 6 4. Alheli Dress, model T2, velikost 2 roky.
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobky představují nebezpečí zranění kvůli stuhám na hrudníku a u pasu, které jsou příliš dlouhé.

Země původu Indie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 28.01.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit