Databáze nebezpečných výrobků

Bocska Dívčí bunda

Hlášení RAPEX 13/2012

Bunda s kapucí a podšívkou pro dívky. Na kapuci je nepřipevněná elastická šňůrka s uzly a plastovými zarážkami na koncích. Výrobek je ozdoben srdci a růžemi. K dostání v červené barvě. Velikost: 128.

Typ výrobku Model: B-16 4
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení kvůli šňůrce na kapuci. Navíc hrozí zranění, pokud se za elastickou šňůrku zatáhne a pustí se proti obličeji dítěte.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 05.04.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit