Databáze nebezpečných výrobků

Bao Bao Xie dívčí boty

Hlášení RAPEX 7/2014

Bílé boty ze syntetické kůže pro malé dívky. Na botách jsou ozdobné kamínky s plastovými obroučkami. Nápisy na papírové krabici: "BaoBaoXie" a "BUBULINGXIAN". Nápis na botách: “MOUNTAIN” Velikost: 15-19. Obal: barevná kartonová krabice.

Typ výrobku Model: 1156
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení
Nebezpečí

Ozdobné prvky by se mohly snadno oddělit a děti by je mohly vložit do úst. To může způsobit zablokování dýchacích cest a udušení.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 12.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit