Databáze nebezpečných výrobků

FANGHUA dívčí boty

Hlášení RAPEX 41/2012

Dětské boty s červeným svrškem a černou podrážkou s nálepkou s květinou na konci. Na přední straně svršku je stuha a textilní květina s malými korálky nalepenými na květině. Boty vydávají štiplavý zápach. Na podrážce je obrázek dvou jablek, malé květiny a nápis „FANGHUA”.

Typ výrobku BB 2526-3
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické, udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 5,93 mg/kg dimetylfumarátu (DMF). Dimetylfumarát je látka, která může v kontaktu s kůží vyvolat silné alergické reakce, a spotřebitelské výrobky, které ji obsahují, jsou zakázány nařízením REACH.

Hrozí také udušení, protože obuv obsahuje malé části (kamínek), které lze snadno oddělit.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 27.10.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit