Databáze nebezpečných výrobků

AHIEVE dívčí boty

Hlášení RAPEX 40/2012

Dívčí boty s růžovou podrážkou a bílým svrškem, na kterém je stuha s ozdobným kamínkem ve tvaru květiny a růžový pásek s přilnavým zapínáním. Zabaleno v celofánu se sáčkem s nápisem“SILICA GEL”.

Typ výrobku zboží č. 2515-1
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické, udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 235,61 mg/kg dimetylfumarátu (DMF). Dimetylfumarát je látka, která může v kontaktu s kůží vyvolat silné alergické reakce, a spotřebitelské výrobky, které ji obsahují, jsou zakázány nařízením REACH.
Hrozí také udušení, protože ozdobný kamínek lze snadno oddělit a děti ho mohou spolknout nebo vdechnout.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 24.10.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit