Databáze nebezpečných výrobků

Hello Girl dívčí bikiny

Hlášení RAPEX 45/2012

1. Světle zelené bikiny s bílými puntíky. Na pravé straně horního dílu je deštník a na levé straně taška a nápis „Hello“. Horní díl se zavazuje na šňůrky u krku a na zádech. Velikost: 3/4, 7/8, 11/12, 13/14.

2. Dívčí bíkiny. Na pravé straně horního dílu je zmrzlina a na levé straně malá myš a nápis „Hi“. Horní díl se zavazuje na šňůrky u krku a na zádech. Velikost: 3/4, 5/6, 7/8, 9/10, 11/12, 13/14.

Typ výrobku 1-P82; 2- P85
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

Výrobky představují nebezpečí uškrcení a zranění kvůli šňůrkám u krku a na zádech.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14682.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 18.11.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit