Databáze nebezpečných výrobků

Disney dívčí bikiny "Mickey"

Hlášení RAPEX 12/2013

Modré dívčí bikiny. Horní díl má dvě modré šňůrky s volnými konci u krku a dvě bílé šňůrky, které se zavazují na zádech. Spodní díl má dva páry zavazovacích šňůrek po stranách (délka: 220 mm). Velikosti: 6 a 8 let.

Typ výrobku kód zboží: D92551
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení a zranění kvůli šňůrkám u krku, u pasu a na zádech.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14682.

Čárový kód 00431 001070935
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 03.04.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Natálie 9.4.2013 19:48

  Nedávejte sem takové nesmysly! V tom případě jsou nebezpečný všechny plavky a téměř veškeré oblečení. Dítě se může udusit čímkoliv malým, co najde doma. Jestli sem budete řadit výrobky kvůli tomu, že mají "šňůrky", tak se tato rubrika stává bezpředmětná. Takovou "rizikovost" snad dokáže každý rodič odhalit sám, proto mě zajímá spíš chemická závadnost apod., protože tu okem neodhalím.

  reagovat

  R R
  • dTest 12.4.2013 10:49

   Výrobek nesplňuje normy pro dětské oblečení, viz níže vysvětlení příslušné normy:

   Mandátem Evropské komise č. M/309 Bezpečnost spotřebitelů: šňůry na stažení nebo šňůry u dětského oblečení, vydaného 9. března 2001 byl pověřen CEN přípravou norem nebo specifikací pro šňůry a šňůry na stažení u oblečení určeného pro děti do 14 let.

   Cílem tohoto dokumentu je minimalizovat nebezpečí při nepředvídaném zachycení šňůrami nebo šňůrami na stažení u dětského oblečení a to s ohledem na:
   a) věk dítěte;
   b) běžné chování a aktivity dětí odpovídající jejich věku a stupni vyspělosti, např. hry na hřištích, šplhání po stromech, cestování autobusem nebo vlakem, schopnost postarat se o sebe a, kde je to aktuální, úroveň dozoru.
   c) Národní statistiky o nehodách uvádějí, že závažné nehody, způsobené šňůrami a šňůrami na stažení, spadají do dvou hlavních skupin podle věku dítěte:

   d) menší děti: zachycení šňůrami kapuce na zařízeních hřišť, např. na skluzavkách, jejichž následkem je smrtelný úraz;
   e) starší děti a mládež: zachycení šňůr a tkanic visících u pasu a spodních lemů oděvů jedoucími vozidly, např. dveřmi autobusů, lyžařskými vleky a koly, které vedou k závažným zraněním nebo smrti následkem vlečení nebo sražení vozidlem.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit