Databáze nebezpečných výrobků

Kodak Digitální kamera "ZX5"

Hlášení RAPEX 18/2013

Digitální kamera s plastovým USB adaptérem s tříkolíkovou zástrčkou. Údaje na adaptéru: model č. A1299, "Power Adaptor", Emerson Network Power (může být padělek). Adaptér nebyl součástí originálního balení Kodak.

Typ výrobku ZX5 (všechny barvy)
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Horní díl adaptéru je pouze naklapnutý na svém místě a chybí zádržný šroub. Uživatel se tak může dostat k částem pod napětím. Adaptér se také může při provozu přehřát.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD).

Země záchytu Ohlašující: Lucembursko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů a dočasný zákaz prodeje, nabízení a vystavování zboží.

Datum publikace 19.05.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit