Databáze nebezpečných výrobků

beautiful® parfum Diableu eau de parfum

Skleněná lahvička o objemu 55 ml s mechanickým rozprašovačem a stříbrným uzávěrem naplněná kapalinou světlého tyrkysového odstínu s nápisem Diableu na přední straně.

Typ výrobku toaletní voda
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

U tohoto výrobku hrozí zdravotní nebezpečí z důvodu obsahu látky safrol (CAS 94-59-7) v množství 2,9 (+/- 0,6) mg/kg. Safrol může být obsažen v kosmetice pouze do hodnoty 100 ppm ve finálním produktu ve formě přirozeného obsahu éterických olejů. Testovaný výrobek ale éterický olej neobsahuje, takže se na něj uvedená výjimka nevztahuje.

 

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že safrol může kontaktem s kůží nebo inhalací přestupovat do organizmu, přičemž se jedná o látku vyvolávající obavy z možných dědičných mutací v lidských zárodečných buňkách a současně o látku, u které se předpokládá u člověka karcinogenní potenciál.

Rozpor s

Bylo zjištěno, že u výše uvedeného vzorku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky § 26 odst. 1 písm. a) a b) zákona 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů a § 2 odst. 4 ve spojení s bodem 360 příl. 2 vyhlášky č. 448/2009 Sb., o stanovení hygienických požadavků na kosmetické prostředky, ve znění pozdějších předpisů.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 14.11.2012
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit