Databáze nebezpečných výrobků

Xin yi fashion Dětský pletený svetr

Hlášení RAPEX 11/2010
Dětské pletené svetry v různých barvách, které jsou určeny pro děti ve věku 2-6 let. Na svetru jsou vyšívané květy s listy a všité malé perly. K výrobku jsou připevněny štítky s těmito nápisy: XIN YI, XIN YI FASHION, FASHION WEAR, a velikosti S,M, L, položka č. 7719, 85% bavlna, 15% polyester, dovezeno a vyrobeno v Číně, 65% bavlna, 35% elastan. Tyto výrobky jsou prodávány v průhledném celofánu.

Typ výrobku 7719
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože přišité perly, které se vejdou do válce na malé části, lze snadno oddělit a spolknout.
Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 16.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit