Databáze nebezpečných výrobků

Xin xin fashion Dětský pletený svetr

Hlášení RAPEX 11/2010
Dětské pletené svetry v různých barvách, které jsou určené pro děti ve věku 2-5 let. Na přední straně jsou prokládané vzory s drobnými všitými perličkami šitými. Na oděvu je štítek s těmito nápisy: ХIN XIN FASHION, NEW FASHION, položka č. 2528, dovezeno z a vyrobeno v Číně, 65% bavlna, 35% elastan. Výrobky jsou prodávány v průhledném celofánu.

Typ výrobku 2528
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože přišité perly, které se vejdou do válce na malé části, lze snadno oddělit a spolknout.
Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 16.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit