Databáze nebezpečných výrobků

Angelcare dětský monitor dechu a chůvička "Movement and Sound Baby Monitor"

Hlášení RAPEX 49/2013

Monitor dechu a chůvička v kartonové krabici. Výrobek obsahuje podložku, která rozpoznává pohyb, základní stanici s anténou, síťový zdroj a bezdrátový přijímač.

Typ výrobku AC1100, AC201, AC300, AC401 AC601 a 49255
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Základna je k monitoru připojena kabelem. Pokud je kabel nesprávně upevněn, může se dostat do dosahu dítěte a hrozí uškrcení.

Již vzniklé úrazy

Byly zaznamenány dvě nehody.

Země záchytu Ohlašující: Malta
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: sjednání nápravy.

Datum publikace 28.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Veronika 13.8.2014 19:41

  Chůvičky máme doma v té zelené variantě s dvěma deskama a jsme moc spokojení, pokud kabel obmotáte kolem šprušle od postýlky, tak jak je v návodu, tak nehrozí žádné riziko, navíc to je kryté mantynelem po obvodu celé postýlky, takže krom výdrže baterie v základě jsme spokojení.

  reagovat

  R R
 • Vendula 1.7.2014 09:45

  Taky máme doma a jsem s nim moc spokojena! Pokud se spravne instaluje, mimco zádný kabel v dosahu nemá!!! Určitě ho měnit nebudeme. Je spolehlivý, bez falešných poplachu. Máme verzi AC1100.

  reagovat

  R R
 • Kristína 21.1.2014 10:47

  Ja ho mám doma, síce už je zabalený a schovaný, čaká na druhé bábo... som s nim velmi spokojna a myslim, ze kazdy normalny rodic, si je vedomý nebezpečia a káble resp. podlozku vloží do postielky tak aby to dieťa nedočiahlo... to je nejaky reklamný ťah, pre monitory bez káblov, či čo?
  Je super, žiadne plané poplachy, baterie tam vydržali 3 mesiace...

  reagovat

  R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit