Databáze nebezpečných výrobků

Teangest, FIFA Dětský mobilní telefon "World Football" (výrobek může být padělek)

Hlášení RAPEX 48/2011

Bílý plastový vyklápěcí telefon - hračka s modrým řetízkem. Stlačením tlačítek vydává telefon různé zvuky. Napájen dvěma knoflíkovými bateriemi.

Typ výrobku sériový kód NO-143-2008
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození sluchu, udušení, uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí poškození sluchu, protože je příliš hlasitý (108,3 dB), dále udušení, protože lze otevřít víko oddělení pro baterie bez nářadí a děti se tak mohou dostat snadno k bateriím. Hrozí také uškrcení, protože šňůrka telefonu je příliš dlouhá.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídajících evropských norem EN 71 a EN 62115 .

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 10.12.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit