Databáze nebezpečných výrobků

Dětský mobilní telefon - Vogue Girl

Hlášení RAPEX 39/2010
Dětský plastový mobilní telefon fungující na knoflíkové baterie, bílo-růžový s bílými knoflíky, s anténou z průhledného plastu, růžový popruh k zavěšení na krk dítěte, displej s obrázkem dívky a nápis Vogue Girl. Baleno v blistru s růžovo-fialovým pozadím, s dvěma obrázky dívek a jedním obrázkem dítěte a s označením Vogue Girl, Try Me! tlačítko, varování, vyrobeno v Číně a další údaje. Dvě baterie jsou součástí balení.

Typ výrobku NO. 143-367A, ITEM NO: 116-956
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození sluchu
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko poškození sluchu, protože hladina akustického tlaku je příliš vysoká (95 dB, což přesahuje povolený limit 80 dB).
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Čárový kód 6568521169568
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje.
Datum publikace 28.09.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit