Databáze nebezpečných výrobků

Ding Li dětský mobilní telefon "Mobile MOVING MUSIC"

Hlášení RAPEX 30/2014

Černostříbrná plastová hračka - mobilní telefon. Při stlačení tlačítek hraje různé zvuky a je napájen třemi knoflíkovými bateriemi. Dodává se v kartonovém obalu s plastem.

Typ výrobku č. CY691
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, poškození sluchu, udušení
Nebezpečí

Přihrádka na baterie je snadno přístupná a děti mohou knoflíkové baterie požít, což může způsobit vnitřní zranění. Navíc hrozí poškození sluchu, protože zvuková hladina je příliš vysoká. Požití malých částí navíc může způsobit udušení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1 a EN 62115.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 16.08.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit