Databáze nebezpečných výrobků

INTERKOBO Dětský mobilní telefon - Agatka

Hlášení RAPEX 2/2010
Dětský mobilní telefon z růžového plastu. Na hračce je nálepka s obrázkem dívky. Na obalu je nápis "Take me home". Hračka je napájená bateriemi. Velikost cca 14 x 20 cm.

Typ výrobku 24766
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození sluchu
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí poškození sluchu, protože úroveň hlasitosti je příliš vysoká. (95,9 – 97,7 dBA. Limit pro hračky držené blízko ucha je 80 dB.)
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 5902384247666
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 12.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit